Jump to content
Naimisiin.info

pikkumy

Aktiivijäsen
  • Viestit

    10
  • Liittynyt

  • Viimeksi vieraillut

Käyttäjän pikkumy kaikki viestit

  1. Heips, Olisikohan meillä lopulta ollut 84 vierasta, mutta tuolipaikkoja tosiaan tuo n.90. Kaikkien ruokapaikat jäivät tanssien ajaksi saliin, eli hyvin mahtui! Meillä oli juhlien alusta asti osa bändin äänivehkeistä laitettuna syvennyksen takaosaa, ja näiden kautta sitten kuunneltiin ruokailun aikana musaa läppäriltä. Mietittiin eka, että tanssit olisivat olleet takkahuoneessa, mutta siinä se kurja puoli, että sitten kaikkien olisi pitänyt änkeä sinne häävalssia katsomaan. Ajateltiin myös, että porukka ei tuolloin ehkä lähde niin helposti tanssimaan. Nyt vieraat saivat katsoa tanssin omilta paikoiltaan ja muutenkin nauttia musiikista ja katsella(naureskella!) tanssijoille : ) Ja todellakin, tilaa jäi todella paljon!
  2. Hei! Me vietettiin häitä Laaksolahden Monitoimitalolla viime vuoden syyskuussa. Pöydät meillä oli vaakasuorassa ovelta katsottuna. Pöytiä oli seitsemän 12 hengen ja yksi 8 hengen pöytä ja ne lähtivät ikuunaseiniltä niin, että molemmilla puolilla oli siis neljä pöytää. Olikohan tarpeeksi monimutkaisesti selitetty? Oma pöytämme oli oven vieressä, ovelta katsottuna vasemmalla ja meidän "vieressämme" oli tuo yksi lyhyempi pöytä. Hyvin jäi tilaa! ja toimi muutenkin tosi hyvin! Keskelle paljon tilaa liikkumiselle ja kunnon tanssilattialle. Alkuun syvennyksessä oli ruoat ja sen jälkeen pöydät kannettiin pois ja bändi tuli tilalle. Lisäksi syvennykseen jäi lisää tilaa tanssille. Parvi meillä oli suljettuna jo ihan sen takia, että siellä oli hirveä määrä ylimääräisiä huonekaluja. Ainakin vielä syksyllä monitoimitalolla oli tallessa myös vanhat tuolit.. Takkahuoneessa meillä oli pitkällä pöydällä tarjolla limut/vedet/jne sekä myöhemmin illalla karkkibuffa ja pientä suolaista. Alkoholijuomat löytyi myös erillisestä coolerista takkahuoneesta. Tämän lisäksi takkahuoneessa oli kaksi 12hengen pöytää, jotta pääsi istuskelemaan ja "karkuun" musiikkia. Nämä pöydät lähtivät päätyseinän keskiosasta. Huoneen perällä meillä oli koko huoneen levyinen pitkä pöytä, jonne sai laittaa lahjat ja siellä oli myös meidän vierastaulu, johon sai kirjoitella terkkunsa. Laittele minulle vaikka viestillä mailiosoitteesi, niin voin laittaa kuvia, jos haluat parempaa kuvaa järjestyksestä. Ihana paikka, en voi kuin suositella!
  3. pikkumy

    Kelluvat kynttilät

    Heips! Mitä kynttilöitä olette käyttäneet? Kun olemme tehneet koekappaleita muutamilla marketeista saatavilla, niin palavat tosi rumasti, sillä lailla lässähtäen.. Se on ehkä rumin näky ikinä
  4. pikkumy

    Uusi kaaso ilmoittautuu II

    Oij, nyt olen sitten minäkin kaaso <3 ihana tunne, kun kysytään.. itselläkin kohta edessä kaasojen kosintaa
×
×
  • Create New...