-
Content count
50 -
Joined
-
Last visited
About tuikulainen
-
Rank
Juniori
Profile Information
-
Gender
Female
Recent Profile Visitors
375 profile views
-
Kynää ja paperia mäkin aattelin vaan käyttää.
-
Mun äiti kyllä suuttuisi, jos mentäisiin salaa naimisiin. Vaikka eipä se hänen pätettävissä ole, mutta silti.
-
Mäkin aloitan nyt, vaikka hääpäivä vielä hetken auki. Muoks. Hääpäivä vuoden vika päivä. N.4kk tulee siis suunnittelu aikaa.
-
Muiden vihkimispaikalla ei niin väliä ole. Itse haluan vihkimisen tapahtuvan kirkossa, koska se vaan jotenkin kuuluu omassa päässä ns. perinteiseen hääjuhlaan.
-
Pienet häät <25 ja suuret häät >100. Tuossa välillä sit ns. normikokoiset häät.
-
Mun puolelta tulee enemmän sukulaisia sekä ystäviä. Tässä vuosien sisään toki ystävystytty toistemme kavereidenkin kanssa, joten tunnetaan kyllä hyvin kaikki molemmat.
-
Meilläkin vietetään häät meidän asuinpaikkakunnalla.
-
Kutsutaan heidät, joista muutenkin tullut läheisiä työn ulkopuolellakin.
-
Kaikki ostavat itse mieleisensä.
-
Minä 34 ja mies 35
-
Mulla on onneksi ihana anoppi, joten haluankin hänen osallistuvan suunnitteluun ja kysyn varmaan mielipiteitäkin.
-
Oma isäni, toivottavasti. Hän tosin vakavasti sairas, joten äitikin vaihtoehtona.
-
Onhan noita ollut, mutta silti liian vähän. Nyoruuden häät ei ole edes jäänyt niin mieleen (toki ne oli sukulaisten). Näitä aikuisiän häitä ollut hieman vajaa 10.
-
Pidettiin kihlajaiset sukulaisille tupareiden yhteydessä ja kavereille myös, mutta eri aikaan.
-
3,5 vuotta.