Olen ihan pihalla nyt kaikesta..itse en ajatellut että mitään hääkarkkeja tulisi tai paikka kortteja tai mitään menu/ohjelma oppaita..siis oikeasti, olenko nyt sitten ihan tollo jos en mitään nuista halua/jaksa/osaa tehdä??
Hätäyksissäni jo mietin, että hääkarkkirasia voisi samalla toimia paikkakorttinakin? vai oisko tuo jo sitten "piheyden huippu"?
Menu/juhla oppaat..huoh..mielestäni se on vaan kiva, että juhlat etenee omalla painollaan ja ei kukaan tai kenenkään tarvii opasta tuijottaa että tietää mitä seuraavaksi tulee..ja ruokakin on sitä mitä on varattu..ei siis mitään valinnan vaikeuksia..miksi siis menu pitäs tehdä?
Pään vaivaa on tuottanut jo tuo kutsukortin suunnittelukin aivan tarpeeksi..ja luulen, että revin viimesetkin karvat päästäni kun alan niitä tekemään
Kiitoskortitkin ajattelin tehdä itse, mutta enään en ole ihan niin varma tästä!
Olisiko teillä kanssa sisaret/veljet jotain lohdutuksen sanaa tähän?
Vai olenko vaan auttamattomasti tollo jos en kaikkea tuota tee juhliimme?


















